Aktualności z Gminy Kotuń


Jeśli Pan/Pani hoduje świnie prosimy o zwrócenie uwagi: dotyczy gospodarstw, w których utrzymywanych jest 10 lub więcej loch lub loszek po pokryciu. PDF Drukuj Email

Jeśli Pan/Pani hoduje świnie prosimy o zwrócenie uwagi

====================================
Zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Rolnictwa
i Rozwoju Wsi z dnia 15 lutego 2010 r. w sprawie wymagań i sposobu postępowania przy utrzymywaniu gatunków zwierząt gospodarskich, dla których normy ochrony zostały określone w przepisach Unii Europejskiej (Dz. U. 2010, Nr 56, poz. 344 z późn. zm.)

od dnia 1 stycznia 2013 r. wchodzi w życie przepis, nakazujący utrzymywanie grupowe loch i loszek od czwartego tygodnia po pokryciu do tygodnia przed przewidywanym terminem proszenia. Nakaz ten dotyczy gospodarstw, w których utrzymywanych jest 10 lub więcej loch lub loszek po pokryciu.
Ponadto, w przypadku utrzymywania grupowego loch i loszek powierzchnia kojca przypadająca na jedną sztukę powinna wynosić:

Więcej…
 
Film przedstawiający budowę linii energetycznej 400 kV, jaka jest budowana w Gminie Kotuń. PDF Drukuj Email

Film przedstawiający budowę linii energetycznej 400 kV, jaka jest budowana w Gminie Kotuń. 
Powiat Siedlecki - Kotuń Majówka w Reymontówce 2012 PDF Drukuj Email

Powiat Siedlecki - Kotuń Majówka w Reymontówce 2012

 
2012 - MAJ - FOTORELACJA „Dokończenie budowy Gimnazjum Publicznego w Kotuniu” PDF Drukuj Email

 

GMINA KOTUŃ

realizuje projekt pn:

Dokończenie budowy Gimnazjum Publicznego w Kotuniu”

FOTORELACJAwspółfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach „Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013”

 

Więcej…
 
Akademia 3 Maja w Szkole Podstawowej w Kotuniu PDF Drukuj Email


Fot. Ks. Paweł Żukowski

 
Uroczystości 3 Maja w Kotuniu PDF Drukuj Email
  • 11-12 - Msza Św.
  • 12-12,30 - złożenie kwiatów pod pomnikiem
  • 12.45 -13.45 - uroczysta akademia w Zespole Oświatowym w Kotuniu

 

 

Więcej…
 
ZAGRAJ w drużycie trampkrzy - LKS HURAGAN WILCZONEK - ZAPROSZENIE - Początek naboru i pierwszy trening odbędzie się 8 maja o godz.18.00 na boisku w Wilczonku! PDF Drukuj Email

Drużyna trampkarzy w Huraganie !!!


JEŚLI:

-Urodziłeś się w latach 1998-2000?
-Jesteś mieszkańcem gminy Kotuń?
-Lubisz grać w piłkę nożną?
-Potrafisz współpracować w grupie?
-Nie brakuje Ci ambicji, determinacji i samodyscypliny?
-Chcesz poprawić swoje umiejętności piłkarskie pod okiem dobrego trenera?
-Chcesz przeżyć wspaniałą przygodę, poznać nowych przyjaciół i wziąć udział w rozgrywkach Jesiennej Okręgowej Ligi Trampkarzy?


....Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś TAK, zapraszamy Cię do współtworzenia nowej drużyny Huraganu!
Początek naboru i pierwszy trening odbędzie się 8 maja o godz.18.00 na boisku w Wilczonku!
Skorzystaj z szansy i dołącz do nas !!!


 
W partnerstwie łatwiej o duże pieniądze. 1.6 mln unijnego wsparcia dla Gminy Kotuń i 5 samorządów PDF Drukuj Email

Gmina Kotuń wraz z Gminą Cegłów, Jakubów, Paprotnia, Miastków Kościelny i Żelechów w ramach partnerstwa z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej otrzyma w tym roku wsparcie na szkolenia pracowników samorządowych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet V. Dobre rządzenie, Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej.

Gminy otrzymają z unijnego wsparcia kwotę  1 632 612 zł.

Inicjatorem partnerstwa jest Wójt Gminy Kotuń  Sławomir Adamiak, który w roku 2011 wdrożył metodę samooceny CAF w ramach projektu MSWiA w zakresie kompleksowego zarządzania jakością jednostek samorządowych wg metody CAF 2006. Głównym celem projektu jest podniesienie jakości świadczonych usług i polepszenia komunikacji pomiędzy urzędem a mieszkańcami Gminy Kotuń.

Projekt przygotowany przez Gminy i FRDL  znalazł się na 5 miejscu (108,5 pkt) i został rekomendowany do dofinansowania.

 


 

W roku 2011 Urząd Gminy  Kotuń przystąpił do projektu MSWiA w zakresie kompleksowego zarządzania jakością jednostek samorządowych wg metody CAF 2006. Głównym celem projektu jest podniesienie jakości świadczonych usług i polepszenia komunikacji pomiędzy urzędem a mieszkańcami Gminy Kotuń.  więcej na temat założeń wdrożonej metody samooceny CAF :http://www.kotun.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=488:wdraanie-metody-caf-2006-w-urzdzie-gminy-kotu-&catid=84:aktualnosci&Itemid=130

 
Wizytacja Biskupa Siedleckiego w Żeliszewie PDF Drukuj Email


W piątek, 13 kwietnia Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski wizytował parafię Trójcy Świętej w Żeliszewie. Po uroczystym ingresie do kościoła w asyście księży z dekanatu domanickiego Księdza Biskupa powitali przedstawiciele parafian oraz miejscowy proboszcz ks. Sławomir Sulej.

 

 

 

Więcej…
 
Wielkanocne jajeczko u seniorów w Kotuniu - IV 2012 PDF Drukuj Email


W dniu 16 kwietnia Stowarzyszenie "Nasz Kotuń" - uczestnicy Uniwersytetu III Wieku w Kotuniu spotkali się na corocznym jajeczku wielkanocnym. Zaproszeni gości w osobie Księdza Proboszcza Kazimierza Chełstowskiego, proboszcza parafii Św. Antoniego w Kotuniu, Ks. Pawła Żukowskiego, Przewodniczącej Rady Gminy Anity Drabarek, Wójta Sławomira Adamiaka i Sekretarza Gminy oraz w doborowym gronie seniorów wysłuchali tradycyjnych pieśni ludowych dotyczących okresu Wielkiej Nocy oraz wysłuchali historii polskiej tradycji wielkanocnej. Spotkanie zakończyło się wspólną bisiadą przy tradycyjnym wielkanocnym stole, która dla seniorów stała się jednym z ważniejszych punktów działalności Stowarzyszenia. Więcej www.utw.kotun.pl

pieśni w przygotowaniu

 
"Moja potrawa wielkanocna" - konkurs w świetlicy w Bojmiu PDF Drukuj Email


Dnia 31.03.2012r w Świetlicy Wiejskiej w Bojmiu odbył się konkurs pod tytułem "Moja potrawa wielkanocna" zorganizowana przez świetlicową Panią Danutę Bziuk wraz z Panem Wójtem Gminy Kotuń Sławomirem Adamiakiem oraz Panem Zbigniewem Piwońskim.

Więcej…
 
Będą rekompensaty za sieci, linie i rurociągi na działkach PDF Drukuj Email

Właściciele nieruchomości, przez które przebiegają linie energetyczne, rurociągi, sieci wodociągowe i ciepłownicze, mają dostać w sumie 18,7 mld zł rekompensat za uregulowanie stanu prawnego tej infrastruktury. Kończą się już prace nad specjalnym projektem.
Chodzi o ustawę o korytarzach przesyłowych. Jej projekt powstał w Ministerstwie Gospodarki, teraz jest w konsultacjach międzyresortowych.

Problem dotyczy właścicieli ok. 19 milionów działek na terenie całej Polski. Resort gospodarki szacuje, że firmy zajmujące się przesyłem i dystrybucją energii elektrycznej, gazu i ciepła będą musiały wydać na odszkodowania ok. 18,7 mld zł. Skutkiem wypłaty odszkodowań będzie wzrost o 5-8 proc. opłat za przesył i dystrybucję. Całkowita kwota odszkodowań może być jednak znacznie wyższa, bo brakuje oszacowania kosztów dla firm wodociągowo-kanalizacyjnych.

 

 
Ogłoszenie Wójta Gminy Kotuń z dnia 01 lutego 2012 roku PDF Drukuj Email

 

Ogłoszenie Wójta Gminy Kotuń

z dnia 01 lutego 2012 roku

w sprawie naboru członków Komisji Konkursowej - przedstawicieli organizacji pozarządowych powołanej do zaopiniowania ofert w otwartym konkursie ofert na realizację zadań pożytku publicznego w 2012 roku.

 

Więcej…
 
Kotuńscy strażacy na Walnym Zgomadzeniu Ochotniczych Straży w Niemczech PDF Drukuj Email

W daniach 13 - 14 stycznia br. przedstawiciele kotuńskich Ochotniczych Straży Pożarnych uczestniczyli w Niemczech w Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Ochotniczych Straży w Marwitz, gmina Oberkraemer - gmina partnerska Gminy Kotuń.

W Zgromadzeniu oprócz polskich gości uczestniczyli przedstawiciele władz Gminy Oberkreamer - burmistrz Peter Leys, przewodniczący rady Matthias Schreiber oraz przedstawiciele gmin sąsiednich.

Kotuńskie OSP reprezentowali:

  • Artur Skwierczyński, Komendant Gminnego Zarządu OSP, OSP Polaki
  • Daniel Celiński - Prezes OSP Kotuń
  • Tomasz Świnarski - OSP Broszków
  • Jarosław Niedziałek  - OSP Żeliszew Duży
  • Czesław Lech - OSP Sosnowe

Polscy strażacy mogli się zapoznać podczas zgromadzenia z zasadami działania Ochotniczych Straży w Niemczech, działalnością młodzieżowych straży pożarnych i zasadami funkcjonowania straży.Jednym z problemów, jakie występują w obu krajach są skargi mieszkańców mieszkających blisko remiz na akcje nocne i alarmy, które wybudzają ze snu okolicznych mieszkańców. Strażacy omawiali sposoby akceptacji społecznej dla nocnych alarmów, które służą ochronie mieszkańców pomimo oczywistej uciążliwości dla osób mieszkających w sąsiedztwie straży pożarnych.


W swoim wystąpieniu Komendant Gminnego Zarządu OSP w Kotuniu Pan Artur Skwierczyński przede wszystkim podziękował władzom Ochotniczej Straży w Marwitz za zaproszenie przedstawicieli OSP na Walne Zgromadzenie, przedstawił struktury działania Ochotniczych Straży w Gminie Kotuń oraz przekazał na ręce niemieckich kolegów figurę Św. Floriana. 


Artur Skwierczyński - Komendant Gminnego Zarządu OSP w Kotuniu,
OSP Polaki

Figura Św. Floriana przekazana przez kotuńskich strażaków dla niemieckich kolegów

Podczas Zgromadzenia władze Ochotniczej Straży uhonorowali zasłużonych strażaków za wierną służbę oraz dokonano 27 promocji na wyższe stopnie.

Podczas wizyty polscy i niemieccy strażacy zwiedzili Berlin a w nim:


Muzeum Straży Pożarnej w Tegel

odwiedzili Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds

FOTOGALERIA - Fotos -

źródło:http://www.feuerwehr-marwitz.de/

Die Kameraden und -dinnen der Feuerwehr Oberkrämer trafen sich in der Marwitzer Turnhalle zu der alljährlichen Hauptversammlung. Der Gemeindewehrführer Dirk Stein eröffnete die Veranstaltung mit einigen Worten und begrüßte die Kameraden, den Bürgermeister Peter Leys, den Vorsitzenden des Gemeinderates Matthias Schreiber Als Gäste wurden die Ortsvorsteher der einzelnen Ortsteile (Herr Franke, Herr Seeburg, Frau Kaatsch, Frau Klatt und Herr Gerlach) und Kameraden aus den benachbarten Wehren begrüßt. Ebenso die Polnischen Kameraden der Partnerfeuerwehr aus Kotun.

Der Gemeindejugendwart David Ostwald konnte in seinem Rückblick, für 2011, stolz auf die Veranstaltungen und Erfolge der Jugendfeuerwehr verweisen. Mit rund 60 Jugendlichen hat die Feuerwehr Oberkrämer eine gute Nachwuchsgrundlage. Für die hier geleistete Arbeit, gab es einen besonderen Dank an die Jugendwarte und Betreuer.

Bürgermeister Peter Leys skizzierte das Jahr 2011 als ein besonders schwieriges Jahr. Der Weggang der Führungskräfte Mario Raciti und Michael Rohrer hinterließen große Lücken, die nur schwer zu schließen waren. Die sich daraus ergebenen neuen Strukturen entstanden somit ohne jegliche Vorbereitung für die Beteiligten. Es bedarf nun, einiger neuer Überlegungen, die gemachten Erfahrungen und Erkenntnisse, aus den laufenden Lernprozess, in entsprechende überarbeiteten Verfahren und Strukturen zu überführen. Hierzu gehöre auch, das die Ortswehrführer wieder in den Entscheidungsablauf eingebunden werden müssen. Er zeigte sich optimistisch, das die Feuerwehrführung gemeinsam mit der Gemeindeverwaltung die Dinge in der Zukunft positiv gestalten können.

Kreisbrandmeister Kliem wie auch der Kreisfeuerwehrverbands Vorsitzende Detlef Wilczewski und der Vorsitzende des Gemeinderates Matthias Schreiber bedankten sich in ihren Ansprachen bei den Kameraden und -dinnen der Oberkrämer Feuerwehr. Matthias Schreiber äusserte sein Unverständnis für Bürgerbeschwerden wegen nächtlicher Ruhestörung, durch die Alarmsignale der Feuerwehr. Der Bürger ist lediglich wach geworden und kann weiter schlafen, hingegen müssen die Kameraden, im Dienst für den Bürger, aufstehen und zum Einsatz fahren. Detlef Wilczewski überreichte dem Gemeindejugendwart David Ostwald, als Anerkennung für die geleistete Arbeit, einen Wimpel vom KLV (Foto).

Jetzt wurde das reichhaltige Buffet, das vom Gasthaus zur Waage geliefert wurde, eröffnet.

Nach dem Essen wurden 27 Beförderungen (hier) vorgenommen. Urkunden für den Truppmann Teil 2 erhielten: hier. Für erfolgreich absolvierte Lehrgänge in Eisenhüttenstadt wurden Zeugnisse und Urkunden vergeben: hier

Die Medaille für treue 10 Jahre Dienste (aktive) erhielten:

OFM David Kuklok, OFM Marode-Zinnow Matthias, HFM Oecknigk Chris, HFM Sieg Nico.

für 20 Jahre treue Dienste:

BM Marcus Much, BM Stefan Zeiske, BM Eggers Jens, OBM Thiede Patrick.

für 30 Jahre treue Dienste:

BM Schultze Christian.

Aus der Alters und Ehrenabteilung wurden für treue Dienste geehrt:

10 Jahre: BM Ingo Pahl. 40 Jahre: OLM Borchmann Hans, LM Müller Hannelore, LM Kujawa Klaus, OLM Schulze Jürgen, BM Schröder Martin. 50 Jahre: BM Brendicke Klaus, LM Lemke Dieter.

Abschließend richtete der "Gemeindewehrführer" Artur Skwierczynski unserer polnischen Partner-Feuerwehr Kotun noch einige Worte an die Kameraden. Als Geschenk überreichte er eine St. Florian Figur (Foto), div. T-Shirts und einige Flaschen "polnischer Natioalbrause".

Nach Beendigung des offiziellen Teils wurde die Tanzfläche frei gegeben.

Tagsüber waren David Ostwald, Nico Hamel und Sebastian Reichenberg sowie der Dolmetscher Peter Niewiarowski mit den polnischen Gästen unterwegs in Berlin. Besucht wurde, das Feuerwehr-Museum in Tegel (Fotos), Madame Tussauds (Fotos), Brandenburger Tor, Reichstag usw. Auf dem Rückweg wurden noch Berliner Currywürste verkostet und die Feuerwache Velten besichtigt.

Am Sonntag Vormittag wurden die polnischen Kameraden an der Pension am Dorfanger verabschiedet.

Ingo Pahl

Fotos

 


 
Mniej dotacji na przebudowę dróg dla powiatu siedleckiego - m.in na drogi w gminie Kotuń PDF Drukuj Email

Mniej dotacji na przebudowę dróg dla powiatu siedleckiego

43 tys. zamiast spodziewanych 900, tak wygląda dotacja, jaką przyznano powiatowi siedleckiemu w ramach tegorocznej edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Starostwo przygotowało projekt wart blisko 4 mln zł, rezerwując nań 3 mln ze środków własnych. Resztę miało stanowić rządowe dofinansowanie. Czy przy takim jego ograniczeniu będzie można w ogóle rozpocząć prace?

 

Więcej…
 
Gmina Kotuń w czołówce gmin o najniższych wydatkach na administracje w przeliczeniu na 1 mieszkańca PDF Drukuj Email

Wg rankingu gmin przeprowadzonego przez Pismo Samorzadu Terytorialnego WSPÓLNOTA wynika iż gmina Kotuń  wśród porównywalnych gmin wiejskich 5-10 tys. mieszkańców znajduje się na 42 pozycji. Gmina Kotuń  jest jedyną gminą z powiatu siedleckiego ujętą w tym rankingu.

źródło: Wspólnota nr 47/2011 z 19 listopada 2011 r. . (www.wspolnota.org.pl)

 

 
Jasełka w Zespole Szkół w Żeliszewie Podkościelnym. VIDEORELACJA PDF Drukuj Email

Jasełka przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół w Żeliszewie Podkościelnym.

 


 

 


 

 


 
Jasełka w Cisiu Zagrudziu- VideoRelacja PDF Drukuj Email

Jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Cisiu-Zagrudziu w Gminie Kotuń

Cz. 1

Więcej…
 
Inwestycje w Gminie Kotuń dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie PDF Drukuj Email

Inwestycje w Gminie Kotuń dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

 

Budowę przepompowni wody w Broszkowie oraz zbiornika retencyjno-wyrównawczego w Kotuniu dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

www.wfosigw.pl

Więcej…
 
projekt UE: „Dokończenie budowy Gimnazjum Publicznego w Kotuniu” PDF Drukuj Email

 

GMINA KOTUŃ

realizuje projekt pn:

 

Dokończenie budowy Gimnazjum Publicznego w Kotuniu”

 

współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach „Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013”

 

Priorytet VII: Tworzenie i poprawa warunków dla rozwoju kapitału ludzkiego

Działanie 7.2: Infrastruktura służąca edukacji

Całkowita wartość projektu: 4 234 970,73zł

Poziom dofinansowania z Unii Europejskie: 3 598 808,31zł

Okres realizacji: lata 2010-2013

Celem projektu jest wyrównanie szans w dostępie do edukacji pomiędzy uczniami z obszarów wiejskich i miejskich oraz poprawa dostępu społeczności lokalnej do podstawowej infrastruktury.

 

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 18 z 21

Informacja o ciasteczkach

Statystyka

ZAPRASZAMY