Aktualności z Gminy Kotuń


ANALIZA SYSTEMU OŚWIATY w GMINIE KOTUŃ PDF Drukuj Email

W związku z planami reorganizacji systemu oświaty w Gminie Kotuń 
przedstawiamy  Państwu

ANALIZĘ SYSTEMU OŚWIATY W GMINIE KOTUŃ

POBIERZ - WERSJA PDF

 


 
Świąteczny Prezent od Marszałka Województwa Mazowieckiego dla Gminy Kotuń PDF Drukuj Email

W dniu 3 kwietnia br w Urzędzie Gminy Kotuń  Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Pani Ewa Orzełowska oraz Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Pani Elżbieta Lanc  podpisały z Wójtem Gminy Kotuń Panem Grzegorzem Góralem umowę na zwrot części wydatków jakie poniosła Gmina Kotuń w latach 2010-2011  na:

 

Sieć wodociągowa zrefundowana

Ponad 631 tys. zł zwrotu kosztów budowy sieci wodociągowej otrzyma gmina Kotuń. Środki pochodzić będą z Unii Europejskiej. Zakończona w 2011 r. inwestycja to bardzo ważny etap rozwoju całej gminy. Lepsza jakość wody dla mieszkańców, bezpośredni dostęp do wody pitnej, zapewnienie wody na cele przeciwpożarowe czy dla gospodarstw rolnych zajmujących się produkcją mleka to tylko niektóre korzyści. Użytkownikami powstałej sieci wodociągowej jest aż 12 proc. mieszkańców całej gminy.

Zrealizowany projekt obejmował budowę sieci wodociągowej wraz z przyłączami dla wsi Chlewiska, Pieróg, Cisie-Zagrudzie, Nowa Dąbrówka, Wilczonek, Mingosy, Kotuń (ulice Reymonta i Łąkowa) oraz Trzemuszka. Powstała także sieciowa przepompowania wody w Broszkowie oraz zbiornik retencyjno-wyrównawczy wody czystej w Kotuniu.

Tytuł projektu: Rozbudowa systemu dostarczania wody w gminie Kotuń
Beneficjent: Gmina Kotuń
Całkowita wartość projektu: 2 033 171,32 zł
Kwota dofinansowania: 631 685,15 zł
Działanie 4.1.: Gospodarka wodno-ściekowa.

 


FOTOGALERIA

 

 
Tygodnik Siedlecki: To jest kryzys! PDF Drukuj Email

To jest kryzys!

Kiedy na jednej sesji spotyka się trzech wójtów, aktualny i dwóch jego poprzedników, to sytuacja musi być wyjątkowa. I taka w gminie Kotuń panuje już od kilku tygodni.

Więcej…
 
Życzenia Świąteczne Wójta Gminy Kotuń i Przewodniczacej Rady Gminy Kotuń PDF Drukuj Email

Więcej…
 
„Śpiewnik Papieski” w Kotuniu PDF Drukuj Email

W niedzielę, 12 kwietnia o godz 18.30 w parafii Św. Antoniego Padewskiego w Kotuniu odbędzie się koncert "Śpiewnik Papieski".


Koncert "Śpiewnik Papieski" to dzieło wyjątkowe, powstałe z wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II. To 11 utworów z poezją Karola Wojtyły, do której muzykę napisał Waldemar Koperkiewicz.

Spektakl jest przykładem szczególnego wyczucia i umiejętności łączenia głębi poetyckich fraz z naprawdę dobrą muzyką. Przebojowe wykonanie utworów, różnorodność aranżacji muzycznych, a także oprawa sceniczna budzą wzruszenie, a zarazem tęsknotę za światem pontyfikatu Jana Pawła II. W koncercie udział biorą aktorzy Teatru ES, Chór Miasta Siedlce oraz Orkiestra Teatru ES.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW GMINY

 
Życie Siedleckie:Taki los nam zgotowaliście... PDF Drukuj Email

Taki los nam zgotowaliście...

Wokół składowiska odpadów w Kotuniu nadal wrze. Mieszkańcy są zdesperowani, prawdopodobnie najbliższe święta niektórzy z nich spędzą na blokadzie...

Od prawie miesiąca mieszkańcy blokują wyjazd na składowisko w Kotuniu, domagają się jego likwidacji. Członkowie Komitetu Obywatelskiego Stop Składowisku Odpadów w Kotuniu złożyli do prokuratury doniesienie w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa.

Więcej…
 
ZAPROSZENIE DLA PRZESTAWICIELI GRUP SPORTOWYCH z Gminy Kotuń PDF Drukuj Email

 

Wójt Gminy Kotuń Pan Grzegorz Góral

zaprasza przedstawicieli

Ludowych Zespołów Sportowych,

Uczniowskich Ludowych Zespołów Sportowych

oraz innych organizacji i osób promujących wychowanie fizyczne i sport

na terenie Gminy Kotuń

na spotkanie poświęcone omówieniu  aktywności sportowej w roku 2015

Spotkanie odbędzie się w dniu 9 kwietnia 2015 r. o godz. 1400

w sali konferencyjnej Urzędu Gminy.

 

ZAPRASZAMY 

 
TVP Warszawa: Blokada w Kotuniu PDF Drukuj Email

BLOKADA w KOTUNIU

 


 

 
15 kwietnia bezpłatne konsultacje dotyczące funduszy unijnych - ZAPRASZAMY PDF Drukuj Email

 

 

 

Konsultanci Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Siedlcach zapraszają  15 kwietnia 2015 r. w Urzędzie Gminy Kotuń, ul. Siedlecka 56 c, 08-130 Kotuń, w godzinach 9:00 – 14:00  na bezpłatne konsultacje dotyczące funduszy unijnych w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego.

Każdy zainteresowany pozyskaniem dofinansowania na realizację własnych pomysłów będzie mógł dowiedzieć się więcej na temat funduszy unijnych na lata 2014-2020. W ramach konsultacji zostaną omówione m.in., warunki oraz możliwości pozyskania dotacji. Konsultacje dedykowane są przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego (JST), przedsiębiorcom oraz wszystkim zainteresowanym tematykę funduszy unijnych.

 

Więcej…
 
Zgłoszenia do komisji konkursowej w celu zaopiniowania ofert złożonych do otwartego konkursu ofert na realizację w roku 2015 PDF Drukuj Email

Więcej…
 
Otwarty konkursu ofert na realizację zadań publicznych w roku 2015. PDF Drukuj Email

Więcej…
 
MAZOWIECKA IZBA ROLNICZA: Wybory do Rad Powiatowych MIR - 31 maja 2015 PDF Drukuj Email

MAZOWIECKA  IZBA ROLNICZA

Wybory do Rad Powiatowych MIR

31 maja 2015


Obwieszczenia dotyczące wyborów do Rady Powiatowej


Mazowieckiej Izby Rolniczej Powiatu Siedleckiego


Załączone dokumenty
Obwieszczenie IR 1 (180.6kB) pobierz
pokaż
Obwieszczenie IR 2 (197.2kB) pobierz
pokaż

Plakat - Dokumenty

Więcej…
 
Tygodnik Siedlecki: Starostwo przyznaje się do błędu PDF Drukuj Email

Starostwo przyznaje się do błędu

Na ostatniej sesji Rady Gminy w Kotuniu przyszło kilkudziesięciu mieszkańców. Dyskutowano bowiem o sprawie eksploatacji wysypiska odpadów, co wywołuje powszechny protest lokalnej społeczności.

- Dzisiaj, przed sesją, rozmawiałem o tej sprawie ze starostą siedleckim - powiedział uczestniczący w obradach radny powiatowy Jan Kuć. - Starosta przyznał, że w tej sprawie popełniono błąd, wydając decyzję zezwalającą na funkcjonowanie wysypiska do 2016 roku. Będę prosił starostę, aby udzielił mi w tej sprawi odpowiedzi na piśmie.

Więcej…
 
RDC: Od tygodnia blokuja droge w Kotuniu PDF Drukuj Email

RADIO DLA CIEBIE: Od tygodnia blokują drogę w Kotuniu. To protest przeciwko wysypisku śmieci

smieci

Blisko pięćdziesiąt osób od tygodnia nie opuszcza blokady drogi do składowiska odpadów w podsiedleckim Kotuniu. Mieszkańcy obawiają się o swoje zdrowie i o pobliskie ujście wody.

Nie zgadzają się na wywożenie nawet 70 transportów dziennie.  Ich protest przynosi efekty – Od kilku dni ciężarówek z odpadami nie ma – mówi RDC przewodniczący zgromadzenia blokującego drogę, Tadeusz Gaciong.

[POSŁUCHAJ]

Wójt gminy Kotuń Grzegorz Góral zapewnia, że samorząd zrobi wszystko, by sprawę wyjaśnić.

[POSŁUCHAJ]

Na trwającej sesji rady gminy Kotuń komitet obywatelski Stop Składowisku Odpadów przedstawi radnym propozycję uchwały likwidującej wysypisko.

Źródło: RDC | Autor: Olga Kwaśniewska

 
Propozycja dla gimnazjalistów: Podrasuj sobie mózg PDF Drukuj Email

 

O akcji "Podrasuj sobie mózg"

„Podrasuj sobie mózg” to akcja dla każdego zdającego egzaminy wiosną 2015 roku. Akcję kierujemy do maturzystów i gimnazjalistów przed którymi ważny etap w życiu i długotrwały proces nauki.

Więcej…
 
Wojewoda Mazowiecki: konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej w 2015 roku - trmin 31 marca 2015 PDF Drukuj Email

Wojewoda Mazowiecki ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej w 2015 roku oraz zaprasza do składania ofert.

Szczegóły ogłoszenia w załączniku.

Ogloszenie konkursowe.pdf
Formularz kosztorysu oferty.xls
Ramowy wzor opinii.doc

 

WIECEJ

 
Tygodnik Siedlecki: W Kotuniu cały czas protestują PDF Drukuj Email

W Kotuniu cały czas protestują

W okolicach wysypiska w Kotuniu cały czas trwa protest mieszkańców, którzy nie pozwalają firmie MPK Ostrołęka na dalszy przywóz śmieci do ich miejscowości. Blokada drogi prowadzącej do składowiska trwa dzień i noc (od poniedziałku).

Organizatorzy protestu zachęcają mieszkańców do udziału w nim. Poszukiwane są osoby chętne, które chcą pełnić dyżury przy wysypisku.

Źródło:

 
Życie Siedleckie: Kotuń: mieszkańcy blokują składowisko PDF Drukuj Email

Kotuń: mieszkańcy blokują składowisko

Od 9 marca, mieszkańcy gminy Kotuń blokują drogę dojazdową do składowiska odpadów. Ma to związek z ogromną ilością odpadów, które są tutaj przywożone.

Wysypisko od ponad roku nie jest własnością gminy. Ówczesny wójt Sławomir Adamiak i rada gminy wyrazili zgodę na sprzedaż firmie z Ostrołęki. - Góra odpadów powiększała się z dnia na dzień, a kursujące samochody dostarczały je nawet w nocy. Boimy się "bomby ekologicznej", nasze zdrowie jest zagrożone, a smród unoszący się w powietrzu jest nie do zniesienia - mówią protestujący mieszkańcy.

Więcej…
 
Startuje Konkurs „FIO-Mazowsze Lokalnie” 2015 PDF Drukuj Email

Startuje Konkurs „FIO-Mazowsze Lokalnie” 2015

Fundacja Fundusz Współpracy, wspólnie ze Stowarzyszeniem BORIS i Stowarzyszeniem Europa i My, ogłasza nabór wniosków do drugiego konkursu na mikrodotacje dla młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i samopomocowych z terenu województwa mazowieckiego. Termin składania wniosków w ramach ścieżki inicjatywy oddolne rozpoczyna się 16 marca, kolejny, na rozwój organizacji startuje 13 kwietnia br.

Więcej…
 
Tygodnik Siedlecki: Protest w Kotuniu PDF Drukuj Email

Protest w Kotuniu

Dzisiaj o północy rozpoczął się w Kotuniu protest przeciwko dalszej eksploatacji wysypiska śmieci w Kotuniu. Mieszkańcy zablokowali drogę do tego wysypiska.

Więcej…
 
ZEBRANIE WIEJSKIE w sprawie WYSYPISKA ŚMIECI W KOTUNIU PDF Drukuj Email

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 19